Wizyta dzieci ze świetlicy szkolnej w Poddębickim Domu Kultury i Sportu

27 Listopad 2018
27 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Wizyta dzieci ze świetlicy szkolnej w Poddębickim Domu Kultury i Sportu została wyłączona

26 listopada 2018 roku dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami były na wycieczce w Poddębickim Domu Kultury i Sportu. Głównym celem było obejrzenie wystawy obrazów Aleksego Matczaka pt. „Wojna i kwiaty”.

Wystawa ta została zorganizowana z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na obrazach przedstawiona została twórczość regionalnego artysty mieszkającego w Idzikowicach w gminie Dalików.

Dzieci zwiedziły wystawę obrazów, a następnie udały się do pracowni plastycznej, gdzie inspirując się obrazami Aleksego Matczaka malowały własne przedstawiające wazony z kwiatami oraz żołnierzy.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Mogli poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi artyści, malując swoje prace przy sztalugach. Z obrazów tych zostanie zorganizowana wystawa prac w świetlicy szkolnej.

Opracowała i przygotowała: Sławomira Agata Stasiakiewicz

Kamila Kaliszka

Komentarze zablokowane.