Wiosenna praca plastyczna Forsycja

30 Marzec 2020
Kategoria Świetlica
30 marca 2020, Komentarze Możliwość komentowania Wiosenna praca plastyczna Forsycja została wyłączona

Wiosenna praca plastyczna to temat idealny na kwiecień. Każdy sposób na przywołanie wiosny jest dobry, a tym bardziej twórcze i artystyczne działania najmłodszych artystów. Soczyście żółte forsycje zawsze kojarzą mi się z pierwszymi promieniami słońca i nadchodzącą wiosną. Dziś pokażę Wam prosty sposób na pracę plastyczną dla świetliczaków. Forsycja metodą stempelkowania.

Do wykonania pracy potrzebujecie: białą kartkę format A4, żółtą farbę, brązową farbę, drucik kreatywny lub wycięty szablon kwiatu forsycji.

Na kratce za pomocą pędzla, patyka lub palca malujemy brązowe gałązki. Następnie drucik kreatywny wyginamy tak, aby powstał kwiat forsycji z czterema płatkami. Dobrze widać to na zdjęciach poniżej. Tak przygotowany stempelek maczamy w żółtej farbie i stemplujemy kwiaty na naszych gałązkach. Jeśli nie macie drucika kreatywnego podobną pieczątkę można wyciąć z kawałka kartonu, ziemniaka lub słomki do picia napojów.  Środki naszych kwiatów dodatkowo przyciemniliśmy delikatnie stemplując je zamoczonymi w brązowej farbie palcami.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

Taka prosta praca plastyczna pozwala nawet najmłodszym dzieciom stworzyć samodzielnie wiosenną pracę plastyczną.

Więcej szczegółów na stronie:

https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/04/wiosenna-praca-plastyczna-forsycja/?fbclid=IwAR3TA3HJV2gCPRw91ugbzwszJJ6LjqVRw_ilrks6WiU_cmp1RCAqAUDwa58

Pozdrawiam U. Izydorczyk

Komentarze zablokowane.