Warsztaty: Lotnicy polscy - patroni Szkoły Podstawowej w Poddębicach

11 Listopad 2018
11 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Warsztaty: Lotnicy polscy – patroni Szkoły Podstawowej w Poddębicach została wyłączona

Klasa VII C  z wychowawczynią gościła w Bibliotece Pedagogicznej na warsztatach z edukacji regionalnej. Uczniowie zapoznali się z początkami lotnictwa w Polsce, z największymi sukcesami w tej dziedzinie, a także z krótkimi biografiami pilotów z naszego regionu. Podczas II Wojny Światowej dzięki swej ofiarności, umiejętnościom i woli walki zasłynęli polscy piloci myśliwców, walczący nad Francją, Afryką i Anglią.
Szaleńcy akrobatyki i czarty kąśliwości- tak krótko zobrazował polskich myśliwców z Dywizjonu 303 w swej książce Arkady Fiedler. Polscy piloci na ziemi normalni ludzie, nie stroniący od zabaw, w powietrzu stawali się mózgiem samolotu, ludzie błyskawice. Słowa “Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu” zostały wypowiedziane w sierpniu 1940 roku przez Winstona Churchilla a były one skierowane do pilotów RAF’u, między innymi również do polskich pilotów walczących w silach powietrznych Wielkiej Brytanii, a przede wszystkim dla pilotów z Dywizjonu 303, miały olbrzymie znaczenie dla tych ludzi, wyrażały jego uznanie dla tych chłopców, którzy ginęli za kraj, w wielkiej i niezapomnianej bitwie o Anglię. To oni udowodnili, że wystarczy kochać latać, walczyć z determinacją, zawziętością i wytrwałością, by osiągnąć sukces nawet z najsilniejszymi siłami jakimi były Luftwaffe.

Komentarze zablokowane.