W Pasiece Edukacyjnej Gajówka

21 czerwiec 2022
Kategoria Aktualności
21 czerwca 2022, Komentarze Możliwość komentowania W Pasiece Edukacyjnej Gajówka została wyłączona

10 czerwca klasa II d i II e wybrały się na edukacyjną wycieczkę do Pasieki Gajówka. Dzieci zamieniły się w prawdziwych pszczelarzy. Przebrane w stroje pszczelarskie poszły na spacer ścieżką edukacyjną z pszczelarzem. Pszczelarz opowiadał o tym jak wygląda ciężka praca pszczółek, w jaki sposób powstaje miód oraz jak należy opiekować się pszczołami. Dzieci mogły zajrzeć do ula i podglądać pszczoły podczas ich ciężkiej pracy. Później Pan Kajetan zapoznał nas z narzędziami pszczelarskim, pokazał urządzenia, które są niezbędne do prac z pszczołami. Każde dziecko uczestniczyło w warsztatach wyrobu świec z wosku. Po warsztatach odbyła się degustacja pysznego miodu.

Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko i zabawy na mini placu zabaw.

Dziękujemy za mile spędzony czas!

I jeszcze kilka wspomnień z zabaw i ogniska:

Komentarze zablokowane.