UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI

13 Styczeń 2019
Kategoria Aktualności
13 stycznia 2019, Komentarze Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI została wyłączona

Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany Świętem Trzech Króli zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy wówczas ewangeliczne wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior, Baltazar wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się narodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez gwiazdę betlejemską przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: złoto, kadzidło, mirrę.
W niedzielę 6 stycznia uczniowie naszej szkoły zgromadzeni przed kościołem Św. Katarzyny w Poddębicach pod przewodnictwem Ks. proboszcza Wojciecha Żelewskiego w barwnych koronach i śpiewem na ustach wyruszyli w uroczystym orszaku Trzech Króli wokół świątyni. Tego dnia odbył się również konkurs na najlepsze przebranie jednego z Trzech Króli
Wyróżnieni zostali:
Natalia Plewińska
Agata Saganiak
Patrycja Jóźwiak
Aleksy Jaśczak
Adrian Jóźwik
Michał Włodarczyk
Adrian Włodarczyk
Hubert Tarczyński
Krzysztof Szczepaniak
Kacper Ograbek
Antoni Pawlak
Uczniowie nagrodzeni to :
Natalia Plewińska z klasy V d zdobywczyni Pucharu Baltazara
Aleksy Jaśczak z klasy V f zdobywca Pucharu Kacpra
Krzysztof Szczepaniak z klasy I c zdobywca Pucharu Melchiora
Wyróżnionym i Nagrodzonym GRATULUJEMY
A. Matusiak
A. Korczak
D. Piaseczny

Komentarze zablokowane.