Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

4 maj 2016
Kategoria Aktualności
4 maja 2016, Komentarze Możliwość komentowania Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym została wyłączona

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dn. 22 kwietnia 2016r. odbyła się kolejna już – 39 edycja Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Na terenie Gimnazjum w Poddębicach policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zorganizowali eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W eliminacjach brali udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Każdy uczestnik turnieju musiał rozwiązać test ze znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz znaków drogowych. Następnie każdy uczeń sprawdził swoje umiejętności kierowania rowerem na trudnym torze przeszkód. Zacięta rywalizacja na torze przeszkód jak i pisemnym teście wyłoniła zwycięskie drużyny w kategorii gimnazjów jak i szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI-tych: Jan Lachowski, Sylwia Olborska i Karolina Szewczyk- wszyscy z VI C oraz Wiktor Kobielski z VI D.

 

W kategorii szkół podstawowych:

I   miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach
II  miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie

III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Porczynach.

W kategorii indywidualnej nasi uczniowie zajęli:

I miejsce Jan Lachowski

II miejsce Karolina Szewczyk

Finaliści Turnieju otrzymali puchary oraz zestawy słuchawkowe  ufundowane przez  WORD w Łodzi oraz puchary, dyplomy i gadżety od Starostwa Powiatowego w Poddębicach. Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczył p.o Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach mł.insp. Krzysztof Kotkowski.

Uczniów przygotowywała p. Agnieszka Kapituła

Agnieszka Kapituła

Galeria

Komentarze zablokowane.