Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej

10 marzec 2019
10 marca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej została wyłączona

W czwartek 28 lutego 2019 roku zwany „Tłustym czwartkiem”dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami uroczyście pożegnały kończący się karnawał. Uczniowie zostali zapoznani z historią „Tłustego czwartku” i tradycjami karnawałowymi. Został odczytany wiersz M. Kownackiej pt.”Pączki i faworki u babci Honorki”. Były też zagadki o tematyce karnawałowej oraz zabawy ruchowe integrujące grupę np.”Pieczenie chrustu”, „Zapustne róże”.Następnie odbył się słodki poczęstunek – degustacja pączków.Uroczystość zakończyła zabawa przy muzyce dyskotekowej. Było wiele uśmiechu i radości.Dzieci bawiły się świetnie.

Opracowała i przygotowała: Sławomira Agata Stasiakiewicz