Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas 7-8

24 maj 2022
Kategoria Aktualności, Konkursy
24 maja 2022, Komentarze Możliwość komentowania Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas 7-8 została wyłączona

W dniu 6 maja 2022r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych. Konkurs swoim zakresem obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej przedmiotu język angielski dla klas IV-VIII, a jego celem było przede wszystkim rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim i wykorzystywania podstawowych kompetencji komunikacyjnych (słownictwa, struktur, konstrukcji zdaniowych). Organizacją konkursu zajęły się pani Barbara Matusiak oraz pani Joanna Skolasa.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów i uczennic, którzy zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym, w którym można było uzyskać maksymalnie 60 punktów.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Lena Wróbel, kl. 8a (54 punkty)

II miejsce : Igor Głowinkowski, kl. 7f (51 punktów)

III miejsce: Wiktoria Białoszewska, kl. 8a (49 punktów)

Kamil Doczekalski, kl. 8f (49 punktów)

Wyróżnienia: Zuzanna Krzemińska, kl. 8c (48 punktów)

Kacper Kubiak, kl. 7f (46 punktów)

Wiktoria Jagielska, kl. 7b (45 punktów)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostały wręczone w dniu 16 maja 2022r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.