SZKOLNE KONKURSY MATEMATYCZNE

7 kwiecień 2019
Kategoria Aktualności, Konkursy
7 kwietnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania SZKOLNE KONKURSY MATEMATYCZNE została wyłączona

W dniu 18 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych „Mistrz Matematyki”.  Do konkursu przystąpiło 10 uczniów.

Konkurs składał się z dwóch części.

W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, na który składały się zadania zamknięte, zadania typu „prawda – fałsz” oraz zadania typu „uzupełnij”.

Do drugiej części konkursu awansowali uczniowie, którzy w pierwszej części uzyskali co najmniej 50%  punktów możliwych do zdobycia.

Ośmiu uczniów zakwalifikowało się do drugiej części konkursu, w której uczestnicy rozwiązywali cztery zadania otwarte.

Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Kuba Kałużniak kl. VIIc
  2. Krystian Pietrucha kl. VIIb
  3. Julita Łuczak kl. VIIb

W dniu 19 marca 2019 r.  odbył się Konkurs Matematyczny dla klas czwartych – „Matematyczne Duety”. Z każdej klasy czwartej zostały wytypowane dwa duety, które rywalizowały w kilku konkurencjach:  rozwiązanie krzyżówki matematycznej, konkurencja „Policz dobrze”, konkurencja „Prawda czy fałsz”,  konkurencja „Pytanie i odpowiedź”, sudoku.

Najlepsze duety to:

1. Estera Szczerbicka i Magdalena Pięgot kl. IVa
  2. Zofia Buda i Michał Włodarczyk kl. IVf
  3. Oskar Nastarowicz i Maciej Kujawiński kl. IVb

W dniu 19 marca 2019 r.  odbył się Konkurs Matematyczny dla klas piątych – „Rachmistrz”. Z każdej klasy piątej wytypowano uczniów, którzy rywalizowali
w sprawnym wykonywaniu rachunków. Najlepszymi Rachmistrzami okazali się:

1. Bartłomiej Malinowski kl. Ve
  2. Tymoteusz Warzyński kl. Vc
  3. Adam Bierzyński kl. Vd

W dniu 29 marca 2019 r. odbył się Konkurs Matematyczny dla klas szóstych – „Jeden z dziesięciu”.  Z każdej klasy szóstej wytypowano dwóch uczniów, którzy rywalizowali w konkurencji „Pytanie i odpowiedź”.  Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Tatiana Urbaniak kl. VIc
  2. Przemysław Rychlicki kl. VIb
  3. Julita Kacprzak kl. VId

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.