Symbole Unii Europejskiej

6 Maj 2020
Kategoria Świetlica
6 maja 2020, Komentarze Możliwość komentowania Symbole Unii Europejskiej została wyłączona

SYMBOLE UNII EUROPEJSKIEJ

Flaga Unii Europejskiej – przedstawia krąg dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle. Liczba 12 nie jest związana z liczbą państw członkowskich. Ważna jest symboliczna wymowa dwunastki, odzwierciedlającej doskonałość, pełnię i jedność.

Hymnem Unii Europejskiej jest melodia z Dziewiątej Symfonii skomponowanej przez Ludwika van Beethovena, znana jako Oda do radości. Hymn Unii Europejskiej nie posiada słów, żeby nie wyróżniać żadnego z państw.

Unia Europejska ma swoją własną walutę – euro.

Warto pamiętać o tym, że jednym z symboli Unii jest również jej maskotka, nosząca imię Syriusz.

Siedzibą najważniejszych instytucji Unii Europejskiej jest Bruksela w Belgii. Tam znajdują się Komisja Europejska oraz Rada Unii Europejskiej.

             

Pokoloruj symbole Unii Europejskiej:

Pozdrawiam A.J.

Komentarze zablokowane.