Święto Niepodległości oczami VII B

14 Listopad 2018
Kategoria Aktualności
14 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Święto Niepodległości oczami VII B została wyłączona
Święto Niepodległości oczami VII B

W dniu 9 listopada 2018 roku klasa VII B uczciła setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

O godzinie 8:15 uczniowie wraz z wychowawczynią udali się na boisko szkolne, gdzie miało odbyć się zdarzenie. Wszyscy zebrani trzymali w swych dłoniach cztery czerwone lub białe balony napompowane helem, które unosiły się w przestworza. Do każdego z nich przywiązane było inne życzenie dla Polski, które każdy wcześniej wypisał prosto z serca. Ustawieni w kole i nagrywani przez drona, kołysali nimi raz w jedną, raz w drugą stronę, wykazując swą radość oraz pamięć o Niepodległej Polsce. Dalej zgromadzeni utworzyli szereg, który pozwolił im na zrobienie wspólnego zdjęcia. Na samym końcu z balonów ułożyli flagę naszego państwa, którą potem podziwiali myśląc o przeszłości narodu. Nie bez powodu można było wyliczyć 100 baloników. Ta liczba oczywiście łączy się ze setną rocznicą odzyskania Niepodległości.

Uczniowie dokonali bardzo miłego gestu, który może być wzorem dla naśladowania dla innych. Pokazali jak ważne jest dla nich obchodzone święto. Odbyta akcja nakłania nas do refleksji na temat dawnej Rzeczpospolitej, a także mówi nam skrycie o tym, abyśmy dbali o nią i walczyli za nią, gdy będzie taka potrzeba.

                                                                                                                                                            Martyna Markowska VII B

Komentarze zablokowane.