ŚWIETLICZAKI Z ŻYCZENIAMI Z OKAZJI GÓRNICZEGO ŚWIĘTA „BARBÓRKI”

7 Grudzień 2019
Kategoria Świetlica
7 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania ŚWIETLICZAKI Z ŻYCZENIAMI Z OKAZJI GÓRNICZEGO ŚWIĘTA „BARBÓRKI” została wyłączona

Dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcą wybrali się do Geotermii Poddębice na obchody górniczego święta „Barbórki”.  Nasza Geotermia to Zakład Górniczy wydobywający kopaline w postaci wody termalnej. Gdy dotarliśmy na miejsce przywitał nas Pan Andrzej Peraj ubrany w mundur górniczy. Pan Andrzej oprowadził nas po zakamarkach Poddębickiej Geotermii i opowiedział w jaki sposób Poddębice przyczyniają się do tak ważnego zagadnienia jakim jest ochrona środowiska. Poznaliśmy tajemnice  wydobywanej z głębokości około 2 km termalnej wody, która ogrzewa większość budynków w mieście i wykorzystywana jest również do rehabilitacji w poddębickim szpitalu, a latem zasilać będzie nasze powstające baseny. W dowód wdzięczności za przyjęcie świetliczaki przekazały Panu Andrzejowi samodzielnie wykonany upominek oraz życzenia dla wszystkich pracowników Geotermii Poddębice.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek – co było dla nich miłą niespodzianką.

Bardzo dziękujemy za możliwość odwiedzenia i zobaczenia Geotermii Poddębice oraz poświęcony nam czas!!

Szczęść Boże!!!

 

                                       

Komentarze zablokowane.