"Stoi na stacji lokomotywa" - klasy 7 zwiedziły lokomotywownię ŁKA

24 Listopad 2019
Kategoria Aktualności
24 listopada 2019, Komentarze Możliwość komentowania “Stoi na stacji lokomotywa” – klasy 7 zwiedziły lokomotywownię ŁKA została wyłączona

W piątek, 22 listopada, dwie klasy 7 – C (wych. p. Wioleta Rykowska) i D (wych. p. Tomasz Wójcik) skorzystały z zaproszenia pracowników Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy kolejarzy. Po przyjeździe na dworzec Łódź Widzew uczniowie wsiedli do podstawionego pociągu ŁKA i nim dotarli do Zaplecza Technicznego ŁKA. Mieli okazję bardzo dokładnie obejrzeć “swój” pociąg, a był nim bardzo nowoczesny Stadler Flirt. Przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawostek, np. maszynista zanim wyruszy w drogę, musi się do pociągu… zalogować, a 80%  napraw dokonuje się poprzez restart całego pociągu. Mimo iż Flirt waży aż 90 ton to trzech mężczyzn bez kłopotu jest w stanie przesunąć ten pociąg po torach – zobaczyliśmy to na własne oczy. Następnie uczniowie zwiedzili całe Zaplecze Techniczne, gdzie pociągi są sprawdzane, naprawiane, myte i sprzątane. Bardzo mili przewodnicy opowiedzieli o szczegółach obsługi pociągów i odpowiedzieli na wiele pytań.  To była interesująca wycieczka.

Komentarze zablokowane.