Spacer na cmentarz. Pamiętamy...

5 Listopad 2018
5 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Spacer na cmentarz. Pamiętamy… została wyłączona

„Człowiek tyle razy umiera,

ile razy traci swoich bliskich”

1 listopada

Wszystkich Świętych

2 listopada

Dzień Zaduszny

 

W te dni odwiedzamy swoich bliskich na cmentarzach. Zapalamy znicze, składamy kwiaty, modlimy się za dusze zmarłych. 31 października wybraliśmy się na spacer na cmentarz. Wędrując cmentarnymi alejkami poszukiwaliśmy mogił pracowników naszej szkoły, urzędników państwowych, lotników i powstańców styczniowych z 1863 r. oraz polskich żołnierzy poległych lub zamordowanych w czasie II wojny światowej. Zapalając znicze uczciliśmy pamięć  tych, którzy odeszli, a o których powinniśmy pamiętać. W ten sposób uczymy polskiej historii, patriotyzmu i zapoznajemy uczniów z zasłużonymi obywatelami naszej poddębickiej społeczności.

A. Jaśczak

Komentarze zablokowane.