Ślubowanie uczniów klas I

17 październik 2016
17 października 2016, Komentarze Możliwość komentowania Ślubowanie uczniów klas I została wyłączona

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to szczególna ceremonia w tradycji naszej szkoły. Z radością i poważaniem przyjmujemy najmłodszych uczniów do grona społeczności szkolnej.

W tym roku uroczystość ta odbyła się 14 października, czyli w Dniu Edukacji Narodowej.  Swoją obecnością zaszczyciły nas p. Elżbieta Król – Sekretarz Poddębic, p.  Wiesława Beda – Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Poddębicach oraz p. Anna Krzesłowska –Mikołajczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole. Uroczystość poprowadził p. Tomasz Wójcik. Na początku  Dyrektor  Sebastian Bamberski serdecznie powitał wszystkich zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów, a przede wszystkim pierwszoklasistów. Po czym nastąpiło wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu naszej szkoły. Pierwszoklasiści wygłosili, przy pomocy Zosi Budy z klasy II f, „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, a następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego kl. I – III  Filip Bamberski zaprosił  delegacje klas pierwszych, aby stanęły wokół sztandaru. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia, co uhonorowały wręczone dyplomy. Podczas części artystycznej uczniowie z klas II d i II e zaprezentowali (parafrazując słowa naszego Dyrektora) umiejętności i uzdolnienia, jakie pierwszoklasiści mogą rozwijać podczas nauki w naszej szkole. Podopieczni p. Ilony Szabeli i p. Katarzyny Ostrowskiej dali zabawny i wzruszający występ,  gromko oklaskiwany przez widownię.

Uwieńczeniem uroczystości były prezenty – kuferki edukacyjne, Słowniki ortograficzne oraz inne upominki przygotowane dla pierwszoklasistów.

Mamy nadzieję, święto pierwszoklasistów, jakim jest Pasowanie na Ucznia, na długo pozostanie w ich pamięci i życzymy, aby było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.