Ślubowanie pierwszaków

20 październik 2021
20 października 2021, Komentarze Możliwość komentowania Ślubowanie pierwszaków została wyłączona

Dnia 14 października 2021r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci w obecności dyrektora Szkoły, pana Sebastiana Bamberskiego, wychowawców zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny i wzorowo zaśpiewali „piosenkę na dobry początek”.

Następnie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Tekst ślubowania odczytała przewodnicząca samorządu uczniowskiego, a pierwszoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Dzieci obiecały, że będą godnie reprezentować imię szkoły, pilnie uczyć się i wzorowo zachowywać.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów.
Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.
Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez Radę Rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!