16 grudzień 2016
16 grudnia 2016, Komentarze Możliwość komentowania Śladami powstania styczniowego została wyłączona

Śladami Powstania Styczniowego

Dnia 23 listopada młodzi pasjonaci historii, uczniowie Vc pod opieką wychowawczyni pani R. Olczyk wędrowała “Śladem powstania styczniowego po gminie Dalików”.
W ramach poznawania Małej Ojczyzny uczniowie odwiedzili galerię pana Aleksego Matczaka, podziwiali jego obrazy o tematyce powstania styczniowego. Szczególnie podobały się obrazy przedstawiające bitwy powstania styczniowego, stoczone w naszym regionie. Klasa zapaliła symboliczny znicz na grobach powstańców styczniowych na cmentarzu w Dalikowie, zwiedziła Kaplicę pw. św. Rocha i Kościół Parafialny pw. św. Mateusza. Na lekcji bibliotecznej w Dalikowie Beata Olejniczak Dyrektor GBP w Dalikowie. opowiedziała uczniom o bitwie pod Dalikowem, która odbyła się 10 września 1863 r. Po strawie dla ducha była czas na strawę dla ciała i pytania. Trzeba przyznać, że pogoda wyjątkowo dopisała młodym pasjonatom historii.