Sale rewalidacji

29 styczeń 2019
29 stycznia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Sale rewalidacji została wyłączona

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach wzbogaciła się o dwie nowoczesne sale do zajęć rewalidacji. Zakupiono nowe, kolorowe meble.  Położono nowe wykładziny dywanowe.  W ten sposób powstały pokoje atrakcyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wyposażone w pomoce oraz gry dydaktyczne. W jednej z sal zamontowano profesjonalną kabinę SI – sprzęt do terapii zaburzeń sensorycznych, w szczególności nieprawidłowej aktywności ruchowej. Sprzęt pomaga dzieciom, które niechętnie podejmują zadania ruchowe, szybko się męczą, mają obniżony poziom koordynacji ruchowej, problem z utrzymaniem równowagi czy nawet z rzucaniem i chwytaniem piłki. W takich salach miło prowadzić zajęcia i chętnie rewalidować wszelkie niedoskonałości, z którymi borykają się uczniowie.

Agnieszka Kapituła