Quizy wiedzy o bajkach!

6 Kwiecień 2020
Kategoria Biblioteka
6 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Quizy wiedzy o bajkach! została wyłączona

Zachęcamy do utrwalania lektur, bajek poprzez rozwiązywanie różnorodnych quizów i testów online. Bajkowe quizy dla najmłodszych dzieci to doskonałe rozwiązanie. Zachęcą maluchy do czytania ze zrozumieniem i pomogą zrozumieć zasady, na których opierają się tego typu gry. Podnoszą atrakcyjność czytania, przez co przyswajają wiedzę w naturalny i nie męczący je sposób. Quizy doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Szczególnie dużą rolę odgrywają w przypadku dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką – dzięki odpowiedniej tematyce pytań maluchy przekonują się do nauki i traktują ją jako coś przyjemnego, a nie przykry obowiązek.

Oto propozycje stron z bajkowymi quizami:

https://www.quizme.pl/q/juss/postacie_z_bajek?gclid=CjwKCAjwpqv0BRABEiwA-TySwaobCDL-e0tJqes3QhAEnlZka5PK8vJNl1Pf_3PsfbHvCLZHZej9dRoC37MQAvD_BwE

https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,1651ea-quiz_wiedzy_o.html

 

                                                                                                      Biblioteka szkolna

Komentarze zablokowane.