PRZECIWKO DYSKRYMINACJI I MOWIE NIENAWIŚCI

17 luty 2020
17 lutego 2020, Komentarze Możliwość komentowania PRZECIWKO DYSKRYMINACJI I MOWIE NIENAWIŚCI została wyłączona

10 lutego 2020 roku Zespół ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji  w Poddębicach spotkał się z uczniami klasy VIIIa  i VIIId  naszej szkoły, aby uświadamiać  młodzież o źródłach problemu jakim jest mowa nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy wyznaniowych. Policjantka wyjaśniła podstawowe definicje przedmiotowych zagadnień oraz omówiła konsekwencje prawne, jakie może ponieść osoba niepełnoletnia, dopuszczająca się dyskryminacji lub hejtu w środowisku szkolnym. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, odpowiadając na pytania oraz dzieląc się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Prelekcja  dotyczyła wrażliwej i jakże ważnej tematyki dotyczącej dorastającej  młodzieży, która dzięki takim spotkaniom, w przyszłości, będzie miała możliwość podjęcia w pełni świadomych  i odpowiedzialnych postaw  wobec innych osób.