Pomoc bibliotekarzom w organizowaniu różnorodnych form pracy z książką i czytelnikiem

26 Wrzesień 2019
Kategoria Biblioteka
26 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania Pomoc bibliotekarzom w organizowaniu różnorodnych form pracy z książką i czytelnikiem została wyłączona

Nauczyciele bibliotekarze zaprosili chętnych wychowanków do pracy  na rzecz biblioteki szkolnej. Jest to grupa uczniów, którzy pomagają  nauczycielom. Działalność taka ma przede wszystkim znaczenie wychowawcze i jest jedną z form uspołeczniania młodzieży, uczy pracy z książką i zasad funkcjonowania biblioteki. Przyczynia się do zwiększania zainteresowania książką. Rozwija wśród uczniów postawy społeczne (pomoc bibliotekarzom w organizowaniu różnorodnych form pracy z książką i czytelnikiem). Dobrze zorganizowana praca wdraża uczniów do odpowiedzialności za funkcjonowanie biblioteki jako instytucji służącej całej społeczności szkolnej, uczy obowiązkowości i systematyczności.

Amelia i Julita obkładają książki.

 

Estera i Julka pomagają w wyszukiwaniu kart książek i odkładaniu ich na półkę.

Zuzia układa karty czytelników.

Uczennice zaangażowały się w pomoc przy obkładaniu folią książek.

Kasia pomaga w stemplowaniu i wypisywaniu kart książek

Komentarze zablokowane.