Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie świata"

21 wrzesień 2016
21 września 2016, Komentarze Możliwość komentowania Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji “Sprzątanie świata” została wyłączona

23. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska” przebiegła pod hasłem

„Podaj dalej… drugie życie odpadów”

Głównym przesłaniem akcji było:

– promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

– unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

– uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Co roku w do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy. My również braliśmy w niej udział.

Dnia 20 września 2016 r. piąto- i szóstoklasiści wraz z opiekunami wyruszyli sprzątać Poddębice. Uczniowie klas V b i V a oczyszczali teren przy ul. Łęczyckiej przed rondem. Klasy VI a i VI b porządkowały okolice ul. Krasickiego do ciągu garaży oraz tamtejszą drogę w kierunku lasu. Szóstoklasiści z oddziałów c, d i e sprzątali teren wokół ul. Młynarskiej do Oczyszczalni Ścieków, a uczniowie z klas V c i V d zrobili porządek przy ul. Miłej, Szkolnej i Radosnej.

Urząd Miejski w Poddębicach zapewnił wszystkim uczestnikom akcji worki na odpady, rękawice foliowe, odbiór odpadów z miejsc wcześniej ustalonych z uczestnikami akcji i ich transport do zakładu unieszkodliwiania odpadów. Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Mamy ogromną nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Agnieszka Dąbrowska