Pierwsza pomoc na wszelki wypadek

6 Marzec 2018
6 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania Pierwsza pomoc na wszelki wypadek została wyłączona

5.03.2018 r. policjant Pan asp. szt. Grzegorz Śmiechowski  wraz z ratownikiem medycznym M. Chmielą odwiedzili naszą świetlicę, aby przeprowadzić warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uświadomić nam o istocie umiejętności, które ratują ludzkie życie.

Na samym początku naszego spotkania prowadzący warsztaty szczegółowo omówili kolejność wykonywanych czynności przedmedycznych, które mogą  uratować ludzkie życie (jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, obserwowaliśmy w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie). Opisali procedurę wzywania pomocy i w jaki sposób trzeba rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Przypomnieliśmy  numery alarmowe. Odegraliśmy scenki sytuacyjne
z udziałem dzieci, które  zobrazowały potencjalne zdarzenia mogące przydarzyć się każdemu. Uczniowie świetnie radzili sobie z udzielaniem pierwszej pomocy.

Podczas spotkania dzielnicowy przypomniał dzieciom zasady poruszania się po drogach, wielokrotnie przy tym podkreślając, iż bezpieczeństwo zależy od nas samych. Policjant zachęcał do noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na ulicy.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie. Dzięki takim warsztatom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

Komentarze zablokowane.