Pasowanie na czytelnika

23 marzec 2021
23 marca 2021, Komentarze Możliwość komentowania Pasowanie na czytelnika została wyłączona

W miesiącu marcu 2021r. biblioteka szkolna zaplanowała i przygotowała „Pasowanie na czytelnika” dla uczniów klas pierwszych. Odbyły się dwa spotkania, pierwsze: 11 marca 2021r., w którym uczestniczyły dzieci z klasy Ia, oraz drugie: 18 marca 2021r. dla uczniów z klasy Ic.

W pierwszej kolejności uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej, a następnie zostali pasowani na czytelników i przyjęci do społeczności biblioteki. Podczas pasowania dzieci złożyły książkom „przysięgę”, że będą je chętnie czytały i szanowały. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał ręcznie wykonaną techniką wycinanki lub origami zakładkę z zasadami prawidłowego korzystania z książek.

Uczniowie klasy Ia mieli za zadanie rozwiązać krzyżówki dotyczące twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, w związku z tym nauczyciel bibliotekarz, przedstawił im fragmenty wierszy wymienionych wyżej poetów. Natomiast dzieci z klasy Ic miały za zadanie wykreślić z diagramu tytuły utworów, które napisała Maria Konopnicka. Obie grupy uczniów miały świetną zabawę i dobrze sobie poradziły.

Pasowanie na czytelnika zakończyło się tym, że każde dziecko wypożyczyło swoją pierwszą książkę.

Wprowadzenie kwarantanny uniemożliwiło kolejne spotkania z uczniami.

Komentarze zablokowane.