OżywiaMY historię - finał projektu z udziałem klas 7C i 7D

21 Październik 2019
Kategoria Aktualności
21 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania OżywiaMY historię – finał projektu z udziałem klas 7C i 7D została wyłączona

Młodzież z klas 7C (wych. p. Wioleta Rykowska) i 7D (wych. p. Tomasz Wójcik) ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach wzięła udział w projekt p.t: Ożywiamy historię. Był to projekt zrealizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pt. Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021; w woj. łódzkim operatorem programu był Łódzki Dom Kultury.
Zajęcia te polegały m. in. na przeprowadzeniu warsztatów filmowych w technice animacji poklatkowej, podczas których uczniowie stworzyli animacje przedstawiającą tematy dotyczące historii miasta i jego zabytków. Warsztaty odbyły się w dniach 10 i 11. października 2019 r., w siedzibie Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. Stworzone filmy były ocenione przez komisję konkursową. Kolejnym elementem wydarzenia była projekcja filmu animowanego pt. Nazywam się cukinia (2016 r.) i prelekcja dotycząca pioniera animacji lalkowej – Władysława Starewicza. Ponadto na zakończenie działań 17. października odbyło się spotkanie podsumowujące. W jego ramach p. Tomasz Wójcik wygłosił wykład nt. historii miasta Poddębice pt. „Z dziejów Poddębic. Od Kota do Rysia” oraz miał miejsce pokaz premierowy filmów stworzonych przez młodzież (tytuły: Od cegiełki do Poddębic, Zaraźliwa zieleń, Cud nad Nerem, Nasz zabytek, Zamczysko, Ner.). Podczas Wielkiego Finału po premierze animacji nastąpiło rozdanie nagród dla laureatów konkursu filmowego. Pierwsze miejsce zdobyła młodzież za film pt. Ner, były dwa miejsca drugie dla filmów pt. Zamczysko i Od cegiełki do Poddębic i dwa miejsca trzecie (Zaraźliwa zieleń i Nasz zabytek). Nagrodę Koordynatora zdobył film pt. Cud nad Nerem.

Partnerami głównego organizatora w Poddębicach (PDKiS) są Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.
Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i gratulujemy świetnych efektów pracy!

Dominika Kędzierska

Koordynator Projektu

 

Komentarze zablokowane.