Ogłaszamy V edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Lotnicy – podniebni bohaterowie”

2 Kwiecień 2019
Kategoria Aktualności, Konkursy
2 kwietnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Ogłaszamy V edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Lotnicy – podniebni bohaterowie” została wyłączona

Zapraszamy do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego  „Lotnicy – podniebni bohaterowie” pod hasłem „Lotnicy uczą” organizowanego przez nasza szkołę pod patronatem Starosty Poddębickiego, Pani Małgorzaty Komajdy i w partnerstwie z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego, kierowanym przez Panią Doktor Iwonę Wieczorek.

Wymaganiem konkursowym jest napisanie tekstu literackiego nawiązującego do wartości wychowawczych, patriotycznych  i humanistycznych, związanych bądź wynikających z życia i osiągnięć polskich  lotników, np. walczących bohatersko o wolność naszej ojczyzny w czasie II wojny  światowej. Może to także być wiersz o współczesnym(-ch) lotniku(-ach), pięknie szybowania w przestworzach, marzeniach o lataniu, historii latania.

Celem konkursu jest ukazanie twórczej aktywności jako źródła osobistej satysfakcji, rozwijanie uzdolnień literackich, kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach literackich.

UWAGA! Nastąpiła zmiana terminu nadsyłania prac: oczekujemy na nie do 24 maja 2019 r. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na poniedziałek, 3 czerwca, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poddębicach, przy ul. Łęczyckiej 16. 

Regulamin V edycji konkursu (2019)

W imieniu Organizatorów

Wioleta Rykowska

 

Zobacz publikację pokonkursową IV edycji z 2018 roku

Publikacja pokonkursowa IV edycji z 2018 roku

 

 

Komentarze zablokowane.