Obchody Narodowego Święta Niepodległości

20 listopad 2021
20 listopada 2021, Komentarze Możliwość komentowania Obchody Narodowego Święta Niepodległości została wyłączona

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości zawsze stanowią ważny punkt w kalendarzu życia szkoły. Niestety pandemia wymusiła na nas zmianę formuły i rezygnację z ogólnoszkolnych wydarzeń. Wychowawcy zadbali, by w każdej z klas odbyły się lekcje poświęcone upamiętnieniu bohaterów walki o wolność, szkoła wewnątrz i na zewnątrz przybrała świąteczny i patriotyczny wystrój. W imieniu wszystkich uczniów dwie klasy 4: B (wych. Wioleta Rykowska) i E (wych. Tomasz Wójcik) przygotowały krótką uroczystość przy obelisku patrona szkoły. W obecności pocztu sztandarowego chór odśpiewał hymn szkoły, najmłodsi – pierwszoklasiści z kl. B złożyli wiązankę kwiatów. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki nt. walk o niepodległość oraz patriotycznej postawy dawnych uczniów szkoły.