Niecodzienna lekcja biologii

28 październik 2022
28 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Niecodzienna lekcja biologii została wyłączona

17 października 2022 r. uczniowie klas VI b i VI c odwiedzili  Orientarium w Łodzi, gdzie mieli okazję podziwiać faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Duże  wrażenie na dzieciach wywarł rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, a także  krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel z pływającymi nad głowami rekinami i płaszczkami. Przewodnik oprowadzający wycieczkę przekazał dużo cennych informacji na temat zamieszkujących tam gatunków zwierząt, a także wiele ciekawostek z ich codziennego życia.  Wizyta w Orientarium zakończyła się pokazem karmienia i kąpieli słoni indyjskich.

W związku z tym, że pogoda dopisała szóstoklasiści udali się także na otwarte wybiegi dla zwierząt, gdzie zobaczyli żyrafy, lemury i pingwiny. Z dużym zainteresowaniem podziwiali także różnorodne gatunki człekokształtnych znajdujących się w oddzielnym pawilonie.

Była to  niecodzienna i niezwykle cenna lekcja biologii.

Komentarze zablokowane.