Nie zmarnuj swego życia! Nie zmarnuję, obiecuję!

26 Wrzesień 2019
Kategoria Aktualności
26 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania Nie zmarnuj swego życia! Nie zmarnuję, obiecuję! została wyłączona

„Nie Zmarnuj Swojego Życia !” to tytuł spotkania dwóch raperów Bęsia i DJ Yonasa tworzących zespół RYMCERZE z uczniami klas VI, VII i VIII naszej szkoły. Na spotkaniu w ramach współpracy z innymi szkołami byli również uczniowie ze szkoły w Niemysłowie i z drugiej klasy LO. Nie zmarnuj swojego życia – to przesłanie do młodzieży ponieważ pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… a to może ich nieodwracalnie zniszczyć.
Toteż w ramach profilaktyki uzależnień w naszej szkole zostały podjęte działania w kierunku uświadamiania dzieciom jakie istnieją zagrożenia związane z używkami. Wcześniej w klasach  przeprowadzone były spotkania edukacyjne z panią pedagog – Agatą Traczyk i panią psycholog – Katarzyną Stępień. Podczas spotkania raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami, a treści profilaktyczne przekazywali również w swojej hip-hopowej muzyce. Motywowali również młodzież do nauki pokazując jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę. Pamiątkowe zdjęcia robione na zakończenie na pewno długo będą przypominać o tym pełnym emocji spotkaniu. Pod koniec spotkania raperzy zapraszali również na scenę, każdy ochotnik mógł spróbować swoich sił i rapować o swoich pasjach i celach w życiu. Najodważniejsi, dostali jako pamiątkę opaskę na rękę z hasłem promującym projekt RYMcerzy. Pamiątkowe zdjęcia robione na zakończenie na pewno długo będą przypominać o tym pełnym emocji spotkaniu.\

Martyna Kozińska z klasy 7D, spontanicznie pd wpływem spotkania z Bęsiem i DJ Yonasem ułożyła słowa piosenki, którą można rapować do bitu RYMcerzy:

Mam plany, plany, plany i ambicje
Honor też posiadam i mam jedno warte życie.
Nie zmarnuje go, bo mam dla kogo żyć.
Amfa, koka, dopalacze – nie dam szansy im.

Mam plany, plany, plany i chęć życia.
Popularność, fejm i kasa nie odratują mi życia.
Czy to warte jest? Odpowiedź prosta jest.
Zawsze to tak samo szybko kończy i zaczyna się.

Mam rodzinę, mam przyjaciół.
Czy uważasz, że to mało?
Miej świadomość też, że to słabe jest,
Kiedy bierzesz choć raz, uzależnisz się od tak.

Ta akcja ważna jest,
Rozpowszechnij ją też,
Uratujmy razem świat
Pełen dragów, nic nie wart.

 

Komentarze zablokowane.