Na Komendzie Policji czyli tajniki pracy w mundurze.

27 marzec 2023
27 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Na Komendzie Policji czyli tajniki pracy w mundurze. została wyłączona

6e z wychowawczynią odwiedziła miejscową jednostkę policji. Na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Tatę Amelki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Policjanci prezentowali niezbędne akcesoria i urządzenia potrzebne do służby w wybranych pionach. Mundurowi pokazali jak w praktyce zabezpieczać dowody na miejscu zdarzenia oraz w jaki sposób je utrwalać. Bardzo interesujące było odkrywanie tajemnic z daktyloskopii, czyli techniki odbijania linii papilarnych odcisków palców. Uczniowie odwiedzili „niebieski pokój”, siłownię, strzelnicę, salę konferencyjną oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Na koniec chłopcy przymierzali strój i sprzęt służący do ochrony policjantów. Dziękujemy serdecznie funkcjonariuszom za super atrakcje!