Misje Miłosierdzia

11 luty 2019
11 lutego 2019, Komentarze Możliwość komentowania Misje Miłosierdzia została wyłączona

Misje Święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji w parafii. Przeprowadza się je zazwyczaj co dziesięć lat. Są wyjątkowym czasem szukania i poznawania Boga , odkrywania Jego miłości i otwierania przed Nim swego serca, a także rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu jakim były Misje Miłosierdzia w naszej parafii. Na lekcjach religii klasy młodsze wspólnie z katechetami przygotowywały elementy dekoracji misyjnej. Z przygotowanych serduszek stworzyliśmy serce obrazujące ogrom Miłosierdzia Jezusa. Z kolei uczniowie klas starszych zastanawiali się czym w dzisiejszych świecie jest miłosierdzie.
Kolejnym ważnym elementem przeżywania Misji Miłosierdzia było spotkanie z ojcem misjonarzem Zdzisławem Jaśko – Jezuitą, który przybliżył wszystkim zgromadzonym postać i drogę zakonną Świętej Siostry Faustyny.
Zwieńczeniem ćwiczeń misyjnych był dzień spowiedzi i wspólna Msza Święta w kościele.Dla nas wszystkich były to święte dni. Dni łaski, pogłębienia wiary i zawierzenia Bogu.
Agnieszka Matusiak
Anna Korczak