Mini-recenzje książek

22 kwiecień 2020
Kategoria Biblioteka
22 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Mini-recenzje książek została wyłączona

Mini-recenzje książek

 

To dwie propozycje książkowe do czytania w wolnej chwili. Może niektórzy już je czytali. Czasami warto jednak wrócić do lektury, która nam się spodobała…

 

„Podróże Doktora Dolittle’a”

Pełna uroku powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga. Opowiada o wielkiej zamorskiej wyprawie niezwykłego bohatera, jakim jest doktor John Dolittle, największy na świecie przyjaciel zwierząt. Wyrusza on na wyprawę do odległych krain, podczas której czekają go zdumiewające przygody. Towarzyszy mu jako asystent Tomek Stubbins i to właśnie on snuje opowieść o tej ekscytującej podróży. W towarzystwie swoich ukochanych zwierząt z papugą Polinezją na czele bohaterowie udają się na tajemniczą wyspę Czepiaków w poszukiwaniu zaginionego podróżnika, Długiej Strzały. Po wielu fascynujących przygodach na morzu podróżnicy docierają na pływającą wyspę. A tam… przygody

rozpoczynają się na dobre: doktor uwalnia Długą Strzałę, uczy Indian wielu pożytecznych rzeczy, pertraktuje z wielorybami i odbywa pouczającą pogawędkę z wielkim ślimakiem morskim, w rezultacie której bohaterowie wyruszają na kolejną pasjonującą wyprawę, tym razem na dno oceanu…

https://www.youtube.com/watch?v=dGGcEwl0rCw

 

 

„Nowe przygody skarpetek”

Wiadomo – giną. Trudno pojąć, dlaczego i gdzie dokładnie się podziewają, ale czynią

to notorycznie. Właśnie po raz drugi, przebojowo i z werwą wkraczają do akcji

one – skarpetki! Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek.

Wszystkie przygody rozpoczynają się w domu małej Basi. To stamtąd, przez wciąż

niezałataną dziurę w podłodze łazienki, wyruszają skarpetki – w różnych kierunkach

i w różnym celu. Na każdą z nich czeka cały szereg niesamowitości, zdarzeń zaskakujących i trudnych do przewidzenia. Poznasz historię skarpetki, która została pomocnikiem Henryka – sprzedawcy lemoniady i jak wspólnie za zarobione pieniądze wyruszyli w podróż dookoła świata. Przeczytasz o kolejnej, odważnej bohaterce, która uratuje chomika z pożaru. Dowiesz się jak to się stało, że skarpetka wyruszyła w kosmos.

Każda, dzięki swej odważnej ucieczce, wiodła życie niepospolite, daleko (a nawet bardzo daleko) wykraczające poza codzienną zwyczajność. I to nie tylko tę skarpetkową. Czym jeszcze nas zaskoczą ci niezwykli bohaterowie?

 

https://www.youtube.com/watch?v=41RckRIx-14

Komentarze zablokowane.