Mikołajki z Mikołajkiem

28 Luty 2016
Kategoria Aktualności
28 lutego 2016, Komentarze Możliwość komentowania Mikołajki z Mikołajkiem została wyłączona

Spotkanie czytelnicze „Mikołajki z Mikołajkiem”

    W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Dlaczego św. Mikołaj zostawia prezenty  w skarpetach i pod poduszką? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Dlaczego tak trudno spotkać św. Mikołaja? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań  poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej ph. „Mikołajki z Mikołajkiem” .

Spotkanie integracyjne dla blisko 40 uczniów ze Szkoły Podstawowych nr 1 im. Lotników Polskich  w Poddębicach  zorganizowały  7 grudnia 2015 r.  wychowawczynie kl. IVa i Vd    –p. B.Piaseczna  i p. M. Ludwiczak.

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach zachęcających  do czytania książek. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki , pisali list do Mikołaja oraz wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,, Nowe przygody Mikołajka’’ Wychowawczynie przygotowały wystawę książek R.Gościnnego i J.J.Sempe. Dużo radości sprawiło dzieciom pojawienie się  pani wice-dyrektor Elżbiety Janaszkiewicz, która przeczytała fragmenty ,,Mikołajka”. Wysłuchane  opowiadanie  ,,Przed świętami jest fajnie” wprowadziło wszystkich w magiczny okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Była to prawdziwa uczta dla duszy  i ucha. Pani  wice- dyrektor  wszystkim uczestnikom spotkania wręczyła upominki.

Spotkanie było okazją do pobudzenia wyobraźni, aktywności twórczej dzieci  i młodzieży, popularyzacji serii książek o Mikołajku R. Gościnneg i J. J. Sempé  oraz zachęcanie  do czytania książek.  Nieograniczona wyobraźnia dzieci przyczyniła się do powstania zaskakujących ilustracji  z nowymi przygodami Mikołajka.

Czterogodzinne spotkanie przebiegło  w bardzo miłej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Galeria

Komentarze zablokowane.