Mikołajki w naszej szkole

7 grudzień 2022
7 grudnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Mikołajki w naszej szkole została wyłączona

Mikołajki to przedsmak nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Czy wiesz, że prawdziwy Święty Mikołaj nigdy nie był w Laponii, nie widział choinki i nie przeciskał się przez kominy? Urodził się bardzo dawno temu na terenie dzisiejszej Turcji, w bogatej i pobożnej rodzinie. Był księdzem, a potem biskupem w Mirze. Po śmierci rodziców rozdał biednym swój majątek i przez całe życie pomagał tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Baśniowy Mikołaj – ten z Laponii odwiedził dzisiaj naszą szkołę, w której uczą się grzeczne dzieci. Zapukał do klas, w których dzieci obdarowywały się drobnymi upominkami. Na pamiątkę tego spotkania można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za odwiedziny! Zapraszamy za rok!