Koty, kotki, koteczki… w tłusty czwartek o nich czytamy książeczki

10 marzec 2019
10 marca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Koty, kotki, koteczki… w tłusty czwartek o nich czytamy książeczki została wyłączona

Z okazji Dnia Kota odwiedziliśmy MiGBP im. Z. Skibińskiego – Filię dla dzieci aby porozmawiać i poznać różne ciekawe fakty z życia kotów i dowiedzieć się, że:

• Kocie wąsy służą do orientacji w przestrzeni. Koty używają ich też do szacowania odległości.
  • Koty nie potrafią wyczuć smaku słodkiego w jedzeniu.
  • Mózg kota jest w 90% podobny do mózgu ludzkiego.
  • Koty mają 230 kości.

Omówiliśmy różnice pomiędzy domowymi i dzikimi kotami oraz przypomnieliśmy w jaki sposób należy opiekować się kotami. Chętne dzieci zaprezentowały inscenizację „Chorego kotka” Stanisława Jachowicza a pozostałe dzieci wykonały papierowego „zaczytanego” kota metodą wydzieranki. Na koniec spotkania z okazji Tłustego Czwartku każdy otrzymał małe co nieco – pysznego pączka. Spotkaniu towarzyszyły jak zawsze różne zbiory biblioteczne – nie tylko opowiadania, bajki ale również literatura fachowa – jak takim domowym mruczkiem należy się opiekować.

Dziękujemy za spotkanie i mile spędzony czas!