KONKURS PLASTYCZNY pt.: „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” 2022 r.

28 październik 2022
28 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania KONKURS PLASTYCZNY pt.: „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” 2022 r. została wyłączona

Od 25 listopada 2002 roku obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia i właśnie w związku z tymi obchodami postanowiłam zorganizować konkurs plastyczny pt.: „Mój Przyjaciel Miś” dla chętnych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Regulamin konkursu plastycznego

Cele konkursu:

1. przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia,
  2. rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich,
  3. kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych i umiejętności manualnych u dzieci,
  4. wdrażanie do staranności i estetyki wykonania prac plastycznych,
  5. kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej dzieci,
  6. stworzenie uczniom możliwości wykazania się umiejętnościami plastycznymi, pokonywania trudności i osiągania sukcesów.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Konkurs kierowany jest  do chętnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Wymagania dotyczące prac:

1. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej bądź przestrzennej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej.
  2. Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie , wydzieranie itp.)
  3. Format prac jest dowolny.
  4. Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci.
  5. Liczy się staranność, estetyka i oryginalność wykonania prac.
  6. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.
  7. Każda praca musi być opisana metryczką na odwrocie pracy (imię i nazwisko autora pracy oraz klasę).

Termin składania prac do 18 listopada 2022 roku do wychowawczyń świetlicy szkolnej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec listopada 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Organizator konkursu: Sławomira Agata Stasiakiewicz