Konkurs literacki "Dużo czytamy więc książki znamy"

9 październik 2022
9 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki “Dużo czytamy więc książki znamy” została wyłączona

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach oraz Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach zaprasza uczniów do wzięcia udziału w zabawie literackiej „Dużo czytamy więc książki znamy”. Jeśli literatura dziecięco-młodzieżowa nie jest Ci obca – weź udział w naszym konkursie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tymi książkami – odwiedź Naszą Bibliotekę, na pewno znajdziesz w niej tytuł na dobry początek. A potem… weź udział w naszym konkursie. Konkurs rozpoczynamy od października i potrwa do maja 2023 r. Jest adresowany do dzieci w wieku 7-14 lat. Każdego miesiąca zadamy jedną zagadkę – będzie to fragment jednej z książek zamieszczonych w wykazie tytułów książkowych. Zadaniem uczestników zabawy będzie odgadnięcie tytułu oraz imienia i nazwiska autora z której pochodzi cytowany fragment. Zapraszamy serdecznie. Regulamin konkursu w zakładce Konkursy 2022 r.  Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej w załączniku.

Zagadka październikowa

„(…) Ale królowa Tatra skinęła białą ręką i rzecze: – Kto jesteś, dziecko?
Marysia ustka otwarła, sili się przemówić, a nie może ,
tak jej głos w piersiach zamarł z wielkiego podziwu.
Tu więc Poziomek, fajkę za plecy założywszy,
dwornie się skłoni królowej i rzecze:
– To jest pastuszka z Głodowej Wólki.(…)”

Czy wiesz z jakiej książki pochodzi cytowany fragment?
Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,
uzupełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej w załączniku.

Zmniejszony formularz zgłoszeniowy

Dużo czytamy więc książki znamy konkurs