Konkurs literacki "Dużo czytamy więc książki znamy" zagadka listopadowa

6 listopad 2022
6 listopada 2022, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki “Dużo czytamy więc książki znamy” zagadka listopadowa została wyłączona

Zagadka listopadowa

„(…) – A wiesz – powiedział Staszek – że ten kierowca i jego kierownik chcą zrąbać nasze drzewo? Paweł aż usiadł na tapczanie. – Co ty mówisz?!- zawołał. – To niemożliwe! – Sami słyszeliśmy – powiedziałem. Paweł zmarszczył czoło, aż widać było jak myśli. Słuchajcie chłopaki powiedział – nie mogą nam zabrać drzewa. To drzewo jest…no, wszystko jedno…Jest nasze. Będziecie go pilnować, póki nie wyzdrowieję? – Jasne, że będziemy – powiedzieliśmy uroczyście.(…)”

Czy wiesz z jakiej książki pochodzi cytowany fragment?
Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,
uzupełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej w załączniku i przynieś do s. nr 12 lub na świetlicę szkolną!

formularz-zgloszeniowy – listopad