Konkurs literacki "CZYTAM I WIEM" zagadka grudniowa

1 Grudzień 2019
1 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki “CZYTAM I WIEM” zagadka grudniowa została wyłączona

Zagadka 3 (grudzień 2019)

 

„(…)Dzieci krają słomkę na kawałki i nawlekają kolorowe papierki! Wszyscy tacy ciekawi, że mało piórnika nie rozsadzą. Do czego też dzieci krają słomkę na kawałki?… Na szczęście Tosia otworzyła piórnik i wszyscy zobaczyli, że na każdej ławce leży bibułka różowa, czerwona i niebieska i słoma i paciorki i złotko i srebro. I że każde dziecko ma nożyczki i wszyscy wykrawają gwiazdki i kółeczka z bibułki, i nawlekają to wszystko na nitki. Tak jak u nas w domu wczoraj wieczorem. Dopiero pióro wyjrzało z piórnika i powiedziało:

-Ja wiem, co to będzie. To będzie choinka! .(…)”

Czy wiesz z jakiego utworu pochodzi cytowany fragment?

Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,

uzupełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej lub w świetlicy szkolnej.

Powodzenia !!! Zapraszamy serdecznie !!!

Formularz zgłoszeniowy zagadka grudniowa

Komentarze zablokowane.