Konkurs literacki „Czytam i wiem” - V edycja - zagadka III

1 grudzień 2021
Kategoria Aktualności, Konkursy
1 grudnia 2021, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki „Czytam i wiem” – V edycja – zagadka III została wyłączona

Zagadka 3 (grudzień 2021)

„(…) Ciocia Ola była prawdziwym tygrysem i miała nawet więcej siły niż tygrys. Opiekowała się aż setką różnych dzieci i to wcale nie swoich rodzonych, tylko takich, które pogubiły się na wojnie. Niektóre z nich przyjechały latem z Warszawy na kolonie do Stoczka, ale nie mogły już wrócić, bo w Warszawie było Powstanie, więc kolonie letnie zamieniły się na jesienne, a później na zimowe. Potem przybywały inne bezdomne dzieci, na przykład tacy przybłąkańcy jak my. Ciocia Tygrys umiała jakoś trafić do ludzkich serc i zdobyć dla swojej kolonii pożywienie i opał. Była tu szkoła, a nawet teatr: dzieci przedstawiały jasełka z aniołami i pastuszkami.(…) ”

Czy wiesz z jakiej książki pochodzi cytowany fragment?
Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,
uzupełnij formularz zgłoszeniowy
dostępny poniżej w załącznik.

Formularz zgłoszeniowy

Komentarze zablokowane.