Konkurs „Animowana kartka świąteczna w programie SCRATCH”

3 grudzień 2018
3 grudnia 2018, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs „Animowana kartka świąteczna w programie SCRATCH” została wyłączona

I. Cele konkursu

1. Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.
  2. Doskonalenie umiejętności posługiwanie się wizualnym językiem programowania SCRATCH
  3. Realizacja polityki oświatowej w zakresie podniesienia jakości edukacji informatycznej.
  4. Stworzenie uczniom  możliwości współzawodnictwa oraz prezentacji informatycznych dokonań.

II. Warunki uczestnictwa

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII.
  2. Animację należy wykonać w  programie Scratch. ( czas do 3 min.)
  3. Animacja winna zawierać elementy świąteczne (duszki, życzenia, muzyka)
  4. Nie może zawierać skryptów cudzego autorstwa, pobranych z Internetu.
  5. Wszystkie prace powinny byś złożone do 15 grudnia 2018r. lub przesłane na adres e-mail nauczyciela.

III. Ocena prac oraz nagrody

1. Ocenie będą podlegać : ogólna estetyka pracy, oryginalność i pomysłowość, samodzielność wykonania, poprawność programistyczna.
  2. Oceny prac dokona komisja w składzie: E. Cieślak – nauczycielka informatyki, Olczyk – nauczycielka  informatyki, D. Janiak – nauczycielka informatyki,

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorzy:

E. Cieślak, D. Janiak, R. Olczyk