Koncert "Kocham Polskę"

28 Listopad 2018
Kategoria Aktualności
28 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Koncert “Kocham Polskę” została wyłączona

We wtorek, 27 listopada, mimo późnopopołudniowej pory, budynek szkoły pełen był gości. Zorganizowaliśmy bowiem patriotyczny koncert “Kocham Polskę”, który stanowił kolejny punkt szkolnych obchodów wspaniałego jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to opowieść o niełatwych losach kilku pokoleń Polaków, ilustrowana piosenkami, utworami instrumentalnymi oraz deklamacji. W rolach głównych wystąpili uczniowie klasy 7b, piątoklasiści, ich młodsi o rok i dwa lata koledzy i koleżanki. Furorę zrobili najmłodsi – pierwszaki z klasy b i d, którzy brawurowo odtańczyli arcypolskiego poloneza. Mazurka Dąbrowskiego zagrali nasi uczniowie, jednocześnie chodzący do Szkoły Muzycznej w Uniejowie.

Było nam miło gościć wielu wspaniałych gości, w tym panią Małgorzatę Komajdę – Starostę Poddębickiego, panią Elżbietę Król – Sekretarza Poddębic, panią Emilię Kaczmarek – kierownik Referatu Promocji Gminy i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Poddębicach, licznie zebranych dyrektorów placówek oświatowych i innych współpracujących ze szkołą z terenu powiatu poddębickiego, właścicieli firm wspierających szkołę, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi oraz rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły. Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły, pan Sebastian Bamberski, który wprowadził zebranych w tematykę koncertu.

Dopełnieniem uroczystości był niezwykle smaczny biało-czerwony tort, serwowany przez uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.

Koncert przygotowały panie: Ilona Szabela, Dorota Pucek, Anna Korczak, Małgorzata Sobańda, Beata Telenga. Oprawę muzyczną przygotowała pani Agnieszka Jeziorek.

 

 

 

Komentarze zablokowane.