Kolejny Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

5 czerwiec 2018
Kategoria Aktualności, Konkursy
5 czerwca 2018, Komentarze Możliwość komentowania Kolejny Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej została wyłączona

W dniu 29 maja 2018 roku odbył się po raz kolejny Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie wzięło udział 24 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego: w Dalikowie, Niemysłowie, Poddębicach, Świnicach Warckich, Uniejowie oraz Wartkowicach. Po raz pierwszy przesłuchania nie odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej w Poddębicach, a w Pijalni Wód Termalnych w poddębickim parku. W jury konkursu zasiadło dwoje przedstawicieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie: pani Magdalena Itman, nauczyciel fortepianu oraz pan Marek Ostrowski, nauczyciel gitary. Nad poprawnością językową czuwała pani Magdalena Twardowska-Lisek, nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.

Wielu uczestników zaprezentowało wysoki poziom, więc jury przyznało aż trzykrotnie miejsca ex aequo:
I miejsce:
Kinga Kujawińska – SP Poddębice, kl. VI
Aleksandra Stempień – SP Dalików, kl. V
II miejsce:
Weronika Kujawa – SP Uniejów, kl. VII
Weronika Napieraj – SP Uniejów, kl. VII
III miejsce:
Alicja Terlecka – SP Poddębice, kl. IV
Natalia Folwarczyk – SP Świnice Warckie, kl. VII
Wyróżnienia:
Alicja Burska – SP Poddębice, kl. VI
Milena Kawucha – SP Dalików, kl. VII
Patrycja Kowalczyk – SP Świnice Warckie, kl. IV.

Organizatorzy konkursu gratulują zwycięzcom i zapraszają młode talenty do udziału w kolejnej edycji.