Klasa I d w Niemysłowie na obchodach DNIA PIECZONEGO ZIEMNIAKA

20 Październik 2019
Kategoria Aktualności
20 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania Klasa I d w Niemysłowie na obchodach DNIA PIECZONEGO ZIEMNIAKA została wyłączona

W piątek klasa I d wybrała się do Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Niemysłowie na obchody DNIA PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Dyrektor p. Jarosław Wypyszyński wraz z wychowawczynią klasy II p. Krystyną Jakomulską – Dobrowolską przywitali nas bardzo serdecznie i zaprosili do wspólnego świętowania przy rozpalonym ognisku. Spotkanie rozpoczęliśmy od integracji z klasą II. Później wysłuchaliśmy ziemniaczanej bajki, poznaliśmy historię ziemniaka, dowiedzieliśmy się skąd pochodzi, jak nazywa się go w różnych regionach Polski oraz  przypomnieliśmy ziemniaczane potrawy. Następnie na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Bawiliśmy się w „Wykopki”, w „Gorącego kartofelka”, „Hop ziemniaczku do skrzyneczki” oraz w wyścig z ziemniakiem na łyżce.

Po konkurencjach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na największego i najmniejszego ziemniaka. Laureatami zostali:

na największego ziemniaka:

I miejsce: Zuzanna Stępień, Katarzyna Pawlak

II miejsce: Jakub Jaśczak, Antoni Głowacki

III miejsce: Natalia Abramczyk, Kacper Ograbek

na najmniejszego ziemniaka:

Tobiasz Szymański, Wiktor Skrzak

Z wszystkich konkursowych ziemniaków powstała „ziemniaczana buźka”. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apatyt i każdy po grach i zabawach mógł spróbować pieczonych ziemniaczków i pieczonej kiełbaski. Po degustacji dzieci bawiły się na trampolinie i placu zabaw. Na koniec naszego spotkania nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i podziękowań.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas:-)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

       

 

    

 

      

    

              

 

       

 

   

 

     

 

        

 

      

 

     

 

      

 

    

 

       

 

       

 

      

 

         

 

        

Komentarze zablokowane.