Klasa I d na spotkaniu z autorami książki „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”.

20 Październik 2019
Kategoria Aktualności
20 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania Klasa I d na spotkaniu z autorami książki „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”. została wyłączona

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. To nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych to dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt i jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym.

Klasa I d w dniu 16 października została zaproszona do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach – Filia dla Dzieci na spotkanie z autorami książki „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”. To książka o Wiernym, Mądrali, Kulawym, Czarnym, Rasowej, Ładnej i Kropce. To psy, których domem jest wysypisko śmieci. Niektóre z nich trafiły tu, bo chciały. Inne – dlatego, że nie było dla nich innego miejsca. Tworzą rodzinę, wspierają się, dzielą każdym znalezionym kawałkiem pizzy.

Na spotkanie oprócz autorów książki przybył również główny bohater – PIES HENIO!!

Autorami książki są:

Lena Ledoff – pianistka i kompozytorka. Urodziła się w St. Petersburgu.Mieszka w Polsce od ponad 20 lat. Komponuje muzykę dla teatru i aktywnie koncertuje, w oryginalny sposób łącząc muzykę klasyczną i jazz.

Przemysław Dąbrowski – absolwent PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, obecnie aktor Teatru Nowego w Łodzi. Szerszej publiczności znany z ról w wielu polskich serialach telewizyjnych.

i Pies Henio wielokrotnie występował na scenach m.in. Olsztyna, Warszawy, Rzeszowa i Łodzi, wyróżniany – za rolę Psa Jipa w spektaklu “Doktor Dolittle i przyjaciele” otrzymał Nagrodę im. Psa Kazimierza Dejmka oraz “Złotą Parówkę”.

Goście opowiadali o tym jak powstała książka o psich marzeniach, o obowiązkach i odpowiedzialności z posiadania w domu zwierzaka, o psiej niedoli, bezdomności. Pan Przemysław zaprezentował dzieciom ciekawe i śmieszne fragmenty książki. Pokazał ćwiczenia logopedyczne. Autorzy odpowiadali również na pytania uczestników. Po spotkaniu można było zakupić książkę z autografem autora i autografem psa Henia zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i nakarmić Henia naszyjnikiem z parówek.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie :)))

             

 

                

 

       

 

        

 

        

 

       

         

Komentarze zablokowane.