Klasa 7D uczciła pamięć powstańców i żołnierzy walczących o wolną Polskę

17 Wrzesień 2019
Kategoria Aktualności
17 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania Klasa 7D uczciła pamięć powstańców i żołnierzy walczących o wolną Polskę została wyłączona

W dn. 17 września klasa 7D, wraz ze swoim wychowawcą – panem Tomaszem Wójcikiem, skorzystała z zaproszenia starosty poddębickiego, pani Małgorzaty Komajdy, oraz burmistrza Poddębic, pana Piotra Sęczkowskiego i wzięła udział w uroczystościach poświęconych pamięci powstańców styczniowych, które odbyły się na cmentarzu w Poddębicach. Przy mogile powstańców uczniowie wysłuchali prelekcji regionalisty Łuaksza Kubiaka “Bohaterowie Naszej Ziemi, tej Ziemi”. Następnie wraz z panem Sebastianem Romanowskim, przewodniczącym Rady Powiatu Poddębickiego, a także panią Beatą Przybylską, członkiem Zarządu Powiatu, siódmoklasiści zatrzymali się przy grobach żołnierzy polskich, pochowanych na miejscowym cmentarzu. Był to czas zadumy i refleksji nad niełatwą historią Polski ostatnich stuleci. 

Komentarze zablokowane.