Jesienna wycieczka do lasu

25 Październik 2019
Kategoria Aktualności
25 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania Jesienna wycieczka do lasu została wyłączona

16 października klasy IIb i IIc wybrały się na wycieczkę do lasu, na prawdziwą lekcję przyrody. Dzieci przywitał specjalista służby leśnej p. Sylwester Lisek, który opowiedział wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał fascynujący świat zwierząt leśnych. Podczas spotkania w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Poddębice pan Sylwek w prezentacji multimedialnej przypomniał o prawidłowym zachowaniu w lesie, takim by nie ucierpiała leśna przyroda oraz o znaczeniu lasu dla ludzi i zwierząt. Po wizycie dzieci wyruszyły na długi spacer przez las. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew, obserwowały przyrodę i zachodzące jesienią zmiany, dowiedziały się, które grzyby są jadalne i dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów. Słuchały odgłosów lasu, a nawet udało się im zobaczyć przebiegające stado danieli i saren. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość ze znalezienia kilku dorodnych prawdziwków, podgrzybków i maślaków. Zajęcia te uświadomiły uczniom, że przyrodę należy szanować oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Wyprawa do lasu skończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy piekli kiełbaski i ziemniaki. Uczniowie podziękowali panu Sylwkowi za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę na temat leśnego środowiska. Pełni niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Komentarze zablokowane.