Jak się odżywiać ?

20 Maj 2020
Kategoria Świetlica
20 maja 2020, Komentarze Możliwość komentowania Jak się odżywiać ? została wyłączona

Dzisiaj  zastanowimy  się, dlaczego  musimy  jeść  i  dlaczego  powinniśmy  pić  wodę. Dlaczego  nie  należy  się  objadać ? Dlaczego  trzeba  ograniczać  spożycie  cukrów  i  tłuszczy ? Dowiemy  się, z  jakiego  powodu  trzeba  jeść  warzywa  i  owoce.  Na  te  i  inne  pytania  znajdziecie  odpowiedź  po  przeczytaniu ciekawych  informacji  o  racjonalnym  odżywianiu  się, po obejrzeniu ilustracji  i  po  analizie piramidy żywienia. Dzisiaj  zachęcam  Was  też  do  wykonania pracy  plastycznej – kolażu  z gazet  i  do  rozwiązania jarzynowej  krzyżówki  i  dobieranki oraz  do  ćwiczeń  stóp, aby  zapobiegać  skrzywieniom  kręgosłupa  w  czasie  zdalnego  nauczania.              

racjonalne odzywianie

zapobieganie wadom postawy

kolaz ogrodnik

jarzynowa dobieranka i krzyzowka

                                                                  Miłego dnia ! M. Wawrzecka  

Komentarze zablokowane.