Jak rozwiązywać konflikty i zapobiegać agresji?

17 Kwiecień 2020
Kategoria Świetlica
17 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Jak rozwiązywać konflikty i zapobiegać agresji? została wyłączona

Dzisiaj  poznamy  różne  emocje. Dowiemy  się, co  to  jest  agresja  i  jej  rodzaje. Nauczymy  się  zapobiegać  złym  nastrojom , które doprowadzają  do  gwałtownych zachowań  oraz  poznamy  jeszcze  inne  ważne  pojęcia,  tj.: empatia  oraz  asertywność, dzięki  którym  łatwiej nam  żyć  z  innymi  w  zgodzie  i  akceptacji. Rodziców  zachęcam  do  podanych  stron  internetowych, a dzieci  do wykonania  testu  zaradności  w  sytuacji  konfliktowej oraz  do  nauki kreatywnego  czytanie  wiersza Małgorzaty  Strzałkowskiej: „Jak dobrze  być  dobrym”. Poznamy też  kolejne ćwiczenia  oddechowe  oraz  zabawy  ruchowe.

Jak rozwiązywać konflikty i zapobiegać agresji

Emocje i dobre rady

Test zaradności w sytuacji konfliktowej

ćwiczenie oddechu i zabawy ruchowe

M. Wawrzecka

Komentarze zablokowane.