„Jak przygoda to tylko w Warszawie” - sprawozdanie z wycieczki ...

27 Kwiecień 2018
Kategoria Aktualności
27 kwietnia 2018, Komentarze Możliwość komentowania „Jak przygoda to tylko w Warszawie” – sprawozdanie z wycieczki … została wyłączona

24 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy VIa wraz z  wychowawczynią Bożeną Piaseczną udali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż  do naszej stolicy.

Zwiedzanie  Warszawy rozpoczęliśmy  od spotkania z przewodnikiem, a następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym.  Po zapoznaniu się z historią tego miejsca znów pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Każdy miał okazję zaopatrzyć się w pamiątki z wycieczki.  Nadszedł też czas na smakowitą niespodziankę, bo oto znaleźliśmy się w Manufakturze Cukierków, w której  można zobaczyć w jaki sposób powstają małe, słodkie arcydzieła. Karmelki tworzone są na oczach widowni od momentu wylania cukru na stół po złożenie cukierka i jego skrojenie. Pychota!!! Polecamy to miejsce wszystkim łasuchom! Zaopatrzeni w torebeczki z własnoręcznie zrobionymi słodyczami, ruszyliśmy dalej. Następnym miejscem jakie zwiedziliśmy  było Centrum Nauki Kopernik, mogliśmy tam poznać tajemnice otaczającego nas świata. Mogliśmy wszystko dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Wielką zabawą, ale i nauką były przeprowadzone eksperymenty. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i ….pełne zaciekawienia twarze dzieci, gdy mogły doświadczać same wielu zjawisk ze świata nauki jak i przyrody.

 

Szybko zrobiło się ciemno, ale też i czas naszego pobytu w stolicy dobiegł końca. Pożegnaliśmy przewodnika i podziękowaliśmy za ciekawe opowieści. Następnie wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Komentarze zablokowane.